Potápěčské lokality v Hurghadě

Výběr lokalit

Rozmanitost potápěčských lokalit v oblasti Hurghady zahrnuje od lehkých ponorů v 10 m na korálových zahradách až po možnost hloubkového a technického potápění. Pod hladinou Rudého moře v okolí Hurghady vás čeká bohatá fauna i flora například perutýni, murény, želvy, korálové zahrady, útesy i vraky lodí.

UMM GAMMAR

10.08.2021

Je jedním z nejsevernějších potápěčských lokalit Hurghady a nachází se na půli cesty mezi Hurghadou a Shedwan Island. Je to ostrov, který vypadá zdaleka jako velryba nebo ponorka s malou anténou nahoře. Stoupá z hlubin moře s poměrně strmými zdmi. Na jižní straně je velká náhorní plošina ohraničená na jihu a východě třemi velkými nástrahami.

Se nachází severně od Hurghady, poblíž El Gouna. Skládá se z písečné laguny, malého útesu na jihu laguny a hlavního útesu na severní straně laguny. Topografie vytváří dokonale chráněnou soustavu útesů proti větru a vlnám, díky čemuž je toto místo ideální pro potápění i za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek. Hloubky sahají od 5 m do laguny...

CARLESS REEF

10.08.2021

Toto místo pro potápění se skládá ze dvou sloupů asi 20 metrů od náhorní plošiny stoupající z hlubin moře. Nachází se severně od Hurghady, tento legendární útes je ideálním místem pro odpolední ponor na cestě zpět z Umm Gammar nebo Shaab Ruhr.

FANADIR NORTH

10.08.2021

Je jedním z nejdelších útesů v Hurghadě. Nachází se severně od hotelu Hilton Plaza a táhne se téměř přímo na sever. Samotný Fanadir je rozdělen na dvě místa pro potápění: Fanadir jih a sever. Severní část se skládá z 10 m vysoké útesové stěny, písečné náhorní plošiny široké asi 15 m u mola a zužuje se do hloubky 40 m a více....

TURTLE BAY

10.08.2021

Se tak nazývá kvůli svému tvaru, který je vidět ze vzduchu. Je to velmi zajímavý a živý korálový útes poblíž Fanous East.Toto potápěčské místo je perfektní i za špatného počasí - leží za útesem

FANOUS EAST

10.08.2021

V arabštině znamená "maják" a nachází se na východní a více populární straně útesu. Útes samotný je 300 m dlouhý a rozkládá se od východu na západ a je rozdělen do dvou částí: El Fanous východ a El Fanous západ.

HAMDA

10.08.2021

Se nachází v národním parku Giftun v jihovýchodní části ostrova Velký Giftun. Je to stěna, která se pozvolna svažuje do hloubky 40 m a více. Na svahu se nacházejí dvě malé plošiny, jedna v 15 m a druhá v 18 m, které tvoří jediné pískové skvrny na jinak kompletně korálama pokryté stěně.

ERG SABINA

10.08.2021

Je místo ponoru v Národním Parku Giftun na místě Shaab Sabina. Je to jedna z nejkrásnějších potápěčských lokalit v Hurghadě. Erg je zde obklopen písečnou planinou, která se rozprostírá na sever a na dalším, ale menším Ergu končí.

SHAAB SABINA

10.08.2021

Znamená útes Sabina a nachází se v jižní části ostrova Velký Giftun v kanálu mezi dvěma ostrovy, které patří k Národnímu Parku Giftun.

SMALL GIFTUN

10.08.2021

Toto místo pro ponor se nachází na jihovýchodní straně ostrova Malý Giftun v Národním Parku. Považuje sa za nejzajímavější místo pro drift potápění v Hurghádě. Pod vodou klesá stěna ostrova do velké hloubky a tvoří prostor pro ponor s Drop-Off, a dvěma plošinami. Silný proud je tu pořád a přináší potravu pro korály a ryby, co dělá toto místo jedním...