GOTTA ABU RAMADA WEST

10.08.2021

To je pravděpodobně nejpopulárnější riff v Hurghádě a nabízí vynikající podmínky pro potápění pro začátečníky i zkušené potápěče. Skládá se z obrovského korálového bloku, který se nachází v blízkosti ostrova Abu Ramada, z něhož pochází jméno Gotta ("kousek") Abu Ramada. Vzhledem k jeho velikosti byl útes rozdělen do dvou potápěčských lokalit: jih a západ. Místo je často označováno jako "Akvárium". Proč? Zjitíte sami.

FLORA & FAUNA:

Toto místo je známé pro jeho velké množství a rozmanitost tvrdých a měkkých korálů, s převahou mozkových korálů, největší a nejkrásnější v regionu. Navíc, jak ukazuje přezdívka útesu - akvárium, je domovem mnoha druhů ryb ve velkém množství.


Hlavní útes je zaplaven parmicemi, klipkami hrotcovými, motýlími rybami a chrochtalami. Nedaleko útesu můžeme pozorovat lovce jako barakudy a kranasy, stejně jako hejna proplouvajících chňapálků. Ve spodní části útesu se nacházejí také nádherné kusy ropušnicovitých ryb, kamených ryb, krokodýlých a lvých.


V korálové zahradě kolem útesu najdeme mnoho rejnoků, murén a někdy i želv. Na východní straně útesu by jste měli věnovat pozornost mantám, které tam žijí.

HLOUBKA: OD 8 M DO 18 M