FANADIR NORTH

10.08.2021

Je jedním z nejdelších útesů v Hurghadě. Nachází se severně od hotelu Hilton Plaza a táhne se téměř přímo na sever. Samotný Fanadir je rozdělen na dvě místa pro potápění: Fanadir jih a sever. Severní část se skládá z 10 m vysoké útesové stěny, písečné náhorní plošiny široké asi 15 m u mola a zužuje se do hloubky 40 m a více.

FLORA & FAUNA:

Často můžou chodit spolu dračí a kamenná rybka - zejména během období páření, pořádají pěknou šou pochodující společně na písčitém dně! Můžeme také vidět v písku na okraji náhorní plošiny velké trnuchy jemenské čekající na své oběti.


Gobies vyplní společně s krevetami všechny vyhrabané díry. Dokonce i chobotnice často navštěvují tento útes. Jedním z nejzajímavějších a neuvěřitelných druhů ryb je ropušníček vláknoploutvý, hvězdice nebo žabí rybka. Manta ray také občas připluje zkontrolovat, co se děje v sousedství.


Při dekompresní zastávce v hloubce 5 m je útes plný života, speciální šou dělají bassleti a mnoho modrých chňapálků, kteří plavou v modři. K vidění je několik velkých tuňáků a 2 želvy, které rádi pózují pro pěkné fotky.

HLOUBKA: OD 10 M DO 40 M